ზრდასრულთა განათლების ხელშეწყობის პროგრამა საქართველოში
პროექტის მიზანია მთელი სიცოცხლის მანძილზე სწავლის კონცეფციის პოპულარიზება საქართველოში, ზრდასრულთა განათლების ცენტრების ორგანიზაციული განვითარების ხელშეწყობა და მათი ცნობადობის ამაღლება, ცენტრალური და ადგილობრივი ხელისუფლების ინსტიტუტებსა და დონორ ორგანიზაციებთან თანამშრომლობის ჩამოყალიბება.
მიზნის მისაღწევად ქსელი სამი ძირითად ამოცანას ისახავს:
I. ზრდასრულთა განათლების ძლიერი და ქმედითი ქსელის ჩამოყალიბება და ქსელის წევრი ორგანიზაციების ცნობადობის გაზრდა, მათი ინტერესების ლობირება ეროვნულ და საერთაშორისო დონეზე;
II. საზოგადოების ცნობიერების ამაღლება ზრდასრულთა განათლების მნიშვნელობის შესახებ და მთელი სიცოცხლის მანძილზე სწავლის კონცეფციის პოპულარიზაციის ხელშეწყობა საქართველოში;
III. ზრდასრულთა განათლების სფეროში საერთაშორისო თანამშრომლობის ხელშეწყობა; ცენტრალური და ადგილობრივი ხელისუფლების ინსტიტუტებსა და დონორ ორგანიზაციებს შორის თანამშრომლობის გაღრმავება.
პროექტს აფინანსებს სახალხო უნივერსიტეტთა გერმანული ასოციაციის საერთაშორისო თანამშრომლობის ინსტიტუტის (DVV International) საქართველოს ოფისი.

Adult Education Supporting Program in Georgia
The project is aimed at promoting the lifelong learning concept in Georgia, supporting the adult education providers' organizational development and raising their awareness, establishing partnership with central and local governmental institutions and donor organizations.
Georgian Adult Education Network (GAEN) works on three main objectives to achieve the goal:
I.Establishment of strong and effective Adult Education Network and raise network members awareness, lobbing their interests on national and international level;
II.Raise awareness of the society on the importance of adult education and promotion of lifelong learning concept in Georgia;
III. Development of international cooperation in Adult Education sphere; Deepen the cooperation with central and local governmental institutions, donor organizations;
The project is funded by The Institute for International Cooperation of the German Adult Education Association (DVV International) Georgian Office.